[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Jurský park na zámku Linhartovy

Zámek Linhartovy se opět zaplnil množstvím návštěvníků v sobotu 4. září. Konala se zde vernisáž děl českých i polských fotografů a ostravských umělců, kteří tvoří jako skupina Jurský park.
"Zámecký pán Jaroslav Hrubý mě varoval, že budu-li mluvit déle než minutu, vrhnou se na mě zámečtí pochopové a uvrhnou mě do hladomorny. Vzhledem k tomu, že příjmení pana Hrubého mi nahání hrůzu, bude můj projev jen esemes-kovitý. Dnes se koná světová premiéra volného seskupení výtvarných umělců pod názvem Jurský park. Jedná se o pestrou mezigenerační a žánrově bohatou skupinu, jejíž jádro tvoří umělecká rada soukromé střední umělecké školy Ave ort Ostrava," zahájil vernisáž Jaroslav Herman ze Soukromé střední umělecké školy Ave Art.
Návštěvníci zámku mohou až do 31. října obdivovat vskutku pestrou směsici uměleckých děl. První díla je možno spatřit již na schodišti, kde jsou umístěny vtipné komiksy dvou absolventů školy Ave Art, Václava Václavíka a Martina Kozáka. Nepřehlédnutelný je také velkoplošný digitální tisk krávy v maskáčích. "Pan Surůvka říkal, že nejtěžší bylo krávu obléknout do maskáčů, samotné focení už bylo snadné," okomentoval toto dílo při úvodní řeči Jaroslav Herman. Vše doplňuje litý email Zdeňka Paly nazvaný Černý rok a dva portréty Jiřího Bosáka z jeho cyklu Školka.
Dvě výstavní místnosti zaplnila díla architekta Martina Květa, dřevěné kolorované objekty Ladislava Steiningera, linoryty Romana Vitáska, litografie Jana Mikela, díla figuralistů Petra Sedlíka, Aleše Hudečka a Aleše Vavrečky a asambláže Jaroslava Hermana.
Něžnější pohlaví mezi umělci zastupují keramičky Dana Zídková a Dita Maruš-čáková, grafická Pája Lyčková vystavující obrazy květin, svůj autoportrét a sladký obraz plný bábovek a v neposlední řadě také Markéta Hermanová, která představuje trojici obrazů z cyklu Nové druhy, zvláštní pojetí ryb.
Zámecké chodby pak zdobí fotografie polských fotografek Malgorzaty Wojdyry, Joanny Dubiel-Stonogy, Violetty Siedlaczek a Doroty Romik a dvou začínajících ostravských fotografů Vojtěcha Pořízka a Martina Folty.
Krnovský deník REGION
z 14.září 2010
DALŠÍ INFORMACE: Zámek Linhartovy

Z KALENDÁŘE AKCÍ

Zveřejněno 14.09.2010 v 20:49 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm
www.inzertin.cz je registrovanou ochrannou známkou společnosti Kam na Pardubicku, s.r.o.