[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Vánoce slavili už v srpnu

Noční prohlídka zámku v Linhartovech se radí již mezi tradiční akce konající se v posledních srpnových dnech
Tentokrát si však organizátoři vybrali pro letní akci nevšední téma, zimu a Vánoce. Chodby zámku, a především zámecké sklepení se návštěvníkům představily vyzdobené betlémy, vánočními motivy, ozdobenými stromečky a nechyběli ani dva papíroví sněhuláci v životní velikosti. K doplnění atmosféry se pak sklepením linuly více i méně známé vánoční koledy. O světlo, a jako druhotný efekt i o teplo, se postaraly čtyři tisíce čajových svíček rozesetých po celém zámku, které zámeckým prostorám dodaly neopakovatelnou atmosféru.
Možnosti prohlédnout si zámek za noci využilo třináct set lidí z blízkého i vzdálenějšího okolí. Připomínka vánočních svátků na sklonku léta však potěšila zejména nejmladší návštěvníky. Ti do tajuplného zámeckého
sklepení vstupovali zpočátku s mírnými obavami, které se však brzy rozplynuly.
"Nejvíc se mi na zámku líbil sklep. Vůbec nebyl bubákovy, ale byl plný svítících náramků, svíčiček a stromečků," zhodnotila své dojmy šestiletá Anička Vomlelová. Její bratříček pak žádal babičku, aby si při skutečných Vánocích doma ozdobili stromeček nejen klasickými ozdobami, ale také rolničkami, které dostali od Miluše Kaletové při vstupu do zámku.
Aby byla atmosféra zimy dokonalá, dobrovolníci ze sdružení Přátelé linhartovského zámku se spojili s pracovníky pošty Město Albrechtice, kteří pod heslem Předstihli jsme supermarkety. Vánoce již v srpnu nabídli návštěvníkům akce k prodeji pohlednice města, vánoční a novoroční přání i kalendáře na příští rok. Návštěvníci také měli možnost si ve venkovním stanu zakoupit speciality z grilu, nebo si nechat namíchat drink. Vrcholem noční prohlídky pak byl závěrečný ohňostroj.
Krnovské noviny REGION
ze dne 7.zíří 2010
DALŠÍ INFORMACE: Zámek Linhartovy

Z KALENDÁŘE AKCÍ

Zveřejněno 08.09.2010 v 16:17 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm
www.inzertin.cz je registrovanou ochrannou známkou společnosti Kam na Pardubicku, s.r.o.