[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Češi a Poláci jsou v Linhartovech.

Slavnostní vernisáží bude v sobotu 4. července otevřena na zámku v Linhartovech výstava, která prezentuje současné české a polské výtvarné umění.
Českou republiku reprezentuje krnovský výtvarník Ladislav Steininger a jeho malba, reliéfy a prostorové objekty. Z Minsku Mazowieckeho přiveze malbu a grafiku Krzystof Rusiecki.
Linhartovské kulturní léto pokračuje touto další výtvarnou akcí. Stávající expozici rozšíří od soboty společná výstava Ladislava Steiningera a Krzystofa Rusieckého s názvem Setkání na hranici.
"Název jsem zvolil proto, že skutečně zámek leží na dnes bohudík již volné hranici mezi námi a polskými přáteli. Setkání na hranici také evokuje, že nám oběma autorům je letos padesát let, což je v životě člověka určitá hranice. Spojuje nás ale toho mnohem víc. Oba například vykonáváme stejnou profesi výtvarných pedagogů, oba máme dvě děti, chlapce a dívku," prozradil Ladislav Steininger.
Oba výtvarníky navíc spojuje dlouhé osobní přátelství. "A jak říká Krzysztof, oba máme talentovanější ženy než jsme my sami, ale ony vše věnují našemu blahu, abychom se mohli realizovat coby umělci," dodal laskavě Steininger, který se ujme také zahájení výstavy. V doprovodném hudebním programu vystoupí hornisté Matěj Steininger a Jiří Kimmel a Daniela Waldhansová zahraje na violoncello. Vernisáž začíná v 17 hodin a výstava potrvá do 29. července a bude otevřena vždy v pátek, sobotu a neděli od 11 do 17 hodin.
Deník, Krnovské noviny ze dne 30.června 2009
Fidel Kuba
DALŠÍ INFORMACE: Zámek Linhartovy

Z KALENDÁŘE AKCÍ

Zveřejněno 30.06.2009 v 15:23 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm
www.inzertin.cz je registrovanou ochrannou známkou společnosti Kam na Pardubicku, s.r.o.