[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Na linhartovském zámku si dali schůzku na hranici.

Grafika, malby, kresby, linoryty i dřevěné reliéfy a objekty zaplnily dva výstavní sály linhartovskeho zámku. Vernisáž odstartovala výstavu krnovského výtvarníka Ladislava Steiningera a jeho polského kolegy Krzystofa Rusieckého.
Název výstavy Setkání na hranici odkazuje k tomu, že linhartovský zámek skutečně leží na česko - polské hranici, a stal se místem setkání dvou talentovaných výtvarníků z Česka a Polska. "Dnešní vernisáž je tak trošku prolínáním. Prolínáním výtvarná, dvou národností, ale především dvou velkých přátel Krzystofa Rusieckigo a Ladislava Steiningera," otevřel vernisáž správce zámku Jaroslav Hrubý a předal slovo Ladislavu Steiningerovi.
"Všichni jsme prožívali v minulých dnech těžké chvíle. Byly bouřky a já se bál, aby náš dlouholetý záměr nebyl nakonec zkalen velkou vodou. Vzal jsem proto telefon a telefonoval jsem svatému Petru. Bohužel jsem zvolil bezplatnou linku a samozřejmé to nikdo nezvedal. Říkal jsem si 'Pozemský červe, co bys chtěl na bezplatné lince, volej raději za peníze.' Zkusil jsem tedy štěstí s pevnou linkou a dostal jsem odpověď, že dnešní den bude dnem báječným a bude krásné počasí," zahájil s humorem sobě vlastním svou vlastní výstavu Ladislav Steininger. S úsměvem pak přivítal i svého polského kolegu a dlouholetého přítele Krzystofa Rusieckého a představil jeho díla.
"Když jsem přišel s tímto nápadem na název výstavy Setkání na hranici, bylo mi řečeno, že dnes již přeci hranice neexistuje. Ale ona ta hranice tady je i není, " začal trochu tajemně a zeširoka vysvětlovat název Ladislav Steininger a poté s pomoci Jaroslava Hrubého natáhl přes celé nádvoří papírový běhoun. Na něm společně s Krzystofem Rusieckim nakreslili onu pomyslnou hranici, neboli čáru.
O příjemnou atmosféru vernisáže se postarali také Jiří Kimmel a Matěj Steininger hrající na lesní roh i violoncellistka Daniela Waldhansová a klavíristka Veronika Šujanová.
Výstavu maleb a grafiky Krzystofa Rusieckigo i dřevěných objektů a reliéfů Ladislava Steiningera si budou moci návštěvníci zámku prohlédnout až do 30. července.
Fotogalérie a video na www.bruntalskydenik.cz
Krnovské noviny REGION

Květa Gebauerová
ze dne 14.července 2009
DALŠÍ INFORMACE: Zámek Linhartovy

Z KALENDÁŘE AKCÍ

Zveřejněno 15.07.2009 v 18:15 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm
www.inzertin.cz je registrovanou ochrannou známkou společnosti Kam na Pardubicku, s.r.o.